IMG_0310.JPG

ARCHIV ČLÁNKŮ


ZPĚT
IMG_0686.JPG
[28.9.2008]

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

je k odhlenění, namísto mukosolvanů atd. Sama zaručuji, že je to opravdu zázrak!!! Mám 3 děti a vařím při každé větší rýme. 1 sáček tymiánu (8-9gramů). 200 gr cukru. 250ml vody
POSTUP PŘÍPRAVY

vodu s cukrem vaříme na mírném ohni 20 minut, poté sundáme z ohně.
Musíme přidat celý sáček tymiánu ( jeden, kupovaný tymián) a nechat louhovat do vychladnutí. Scedit, a po lžičkách třeba 5 krát denně.
Nenamáčet do lektvaru olíznutou lžičku!!!!

Dávám medicínu do skleněné lahvičky.
Vydrží dlouho. Skladuji při pokojové teplotě i 2 měsíce. Vlastně, nevím jak dlouho, ale nikdy se mi nezkazila. a dětem moooc chutná


Česnekové přírodní antibiotikum-HLAVNĚ NA KAŠEL!!!
[4.6.2009]

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

6 stroužků česneku, 8 lžic cukru, 250ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY

Česnek nasekáme na drobno a dáme do vody s cukrem. Zamícháme a pomalu vaříme 10 min. Necháme uležet několik hodin a scedíme. Uchováváme v ledničce. To je recept, který používám už léta. Moje děti ho jedí normálně, ani se nešklebí, není to až tak strašná chuť. Velmi rychle zabírá na kašel, nejpozději druhý den zaznamenáte velkou změnu. Malé dcerce 16.měsíční dávám 4ml 3x denně a té starší(10 let) 5ml pokaždé, když si vzpomenu, třeba i 6x denně. Je to opravdu zaručený lék na jakýkoliv kašel. Můj bratr si ho udělal i na bolavý zub,(měl zánět) a tvrdí,že mu můj lektvárek pomohl, tak nevím......Není to můj lektvárek, ale vyčetla jsem ho v jedné babské medicínské knize, kde bylo spoustu receptíků s bylinkami. Opravdu zabírá!!!!!!
ZARUČENĚ FUNGUJÍCÍ FÍGL NA UCPANÉ DUTINY!!!
[7.12.2007]

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

jakékoliv nosní kapičky, tyčinky do uší

POSTUP PŘÍPRAVY

Jelikož mi stále píší maminky s prosbou o zaslání této metody na mejl, uveřejnuji "recept" sem a budu jen ráda, když zabere i ostatním, tak jako nám.

Starší syn velmi trpěl na zánět vedlejších nosních dutin, užili jsme si...až nám naše paní doktorka odešla do důchodu a dostali jsme nového pana doktora, který nám poradil tuto metodu, která prý zabírá i na opravdu těžké případy, které by jinak čekala punkce.

Lze praktikovat i u dětí ,které již vydrží sedět v klidu.

Vezmete si tyčinky do uší, pořádně pokapete nosními kapkami nebo postříkáte nosním sprejem, a opatrně zasunute CO NEJHLOUBĚJI do nosu. Můj syn je velký strašpytel a to je mu 11 let, takže jsem musela nejdříve vyzkoušet na sobě, aby viděl, že to nic není. Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko, kouká z nich nějaký 1-2 cm, nebolí to, pouze to asi díky kapkám lehce šimrá. Toto se praktikuje 3x denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/.

Jak nám doktor vysvětlil, jde o to, takhle se kapky dostanou i do postranních dutin a uvolní je.
Velmi dobré je zkombinovat tyčinky+horká vana,zaručuji, že Vám pak nudle potečou jedna radost:-)))))


Lucie T. (levandule) ID 30083 (5.4.2010, 23:08) Dobrý večer, i nám tato metoda pomohla, tak se podělím o zkušenost.
Dcera na ucpané dutiny též velmi trpí, po ant. má do týdne opět rýmu, takže jsme zkusili toto:
2 x denně dát nožičky do horké osolené vody po kotníky (jakou nejvíc snese, né ale aby si je tam popálila!) a do nosu taky dle svých možností strčit lehounce vatové tyčinky namočené v kapičkách do nosu. Je jí skoro 7 let a strčí si je tam sama tak do půlky. Hodně při tom pšiká, ale dá se to vydržet. Do 10 minut rýma teče jak o závod....jak zelená, tak bílá, různě se to střídá. Takže vysmrkáme a jedeme za chvíli to samé ještě jednou, dvakrát.
Dělali jsme to tři dny a od té doby nesmrká a nemá ucpaný nos, snad to vydrží... děkujeme za inspiraci!MEDOVÝ ZÁZRAK NA IMUNITU I NACHLAZENÍ
[7.1.2011]

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

VČELÝ MED 250g ČESNEK 35g KŘEN 35g KOSTKA MÁSLO 50g

POSTUP PŘÍPRAVY

POSTUP:
1. ČESNEK S KŘENEM OČISTÍME A ROZMIXUJEME NA KAŠI
2. DO VĚTŠÍ SKLENICE SI DÁME TEKUTÝ MED
3. PŘIDÁME ROZMAČKANÉ MÁSLO A UTŘENÝ ČESNEK S KŘENEM
=VŠE DŮKLADNĚ ROZMÍCHÁME=

UCHOVÁVÁME:
V CHLADNU LEDNICE

DÁVKOVÁNÍ:
PODÁVÁ SE 2-3 DENNĚ 1 ČAJOVÁ LŽICE

VHODNÉ:
PRO DĚTI OD 1.ROKU AŽ DO STÁŘÍ

NA CO JE URČENÝ:
VÝBORNÁ KOMBINACE ÚČINNÝCH LÁTEK PRO POSÍLENÍ IMUNITY, TAKÉ PŘI NACHLAZENÍ A NEMOCI

RADY NA ZÁVĚR:
MÁ SVOU NEZAMĚNITELNOU CHUT A OSOBNĚ DOPORUČUJI TROCHU ZAJÍST ASPON PIŠKOTEM A POŘÁDNĚ ZAPÍT


OSOBNÍ ZKUŠENOST:
( JÁ OSOBNĚ JSEM TENTO "FUJTAJBL" JAK JSEM TO JAKO DÍTĚ NAZÍVALA, MUSEL BRÁT KVŮLI VELMI ČASTÝM ONEMOCNĚNÍM PRŮDUŠEK A OSLABENÉ IMUNITĚ A I KDYŽ MI TO NECHUTNALO, JE PRAVDOU, ŽE JE VELMI ÚČINNÝ)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one